آببازسانان جوانان کرمانشاه کرمانشاه جامعه اسلامی

آببازسانان: جوانان کرمانشاه کرمانشاه جامعه اسلامی کرمانشاه توسعه ورزش کاهش آسیب ها ورزش

گت بلاگز وب‌گردی نگاهی به انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و دِه از ساعت ۸ صبح دیروز (جمعه ۲۹ اردیبهشت) در سراسر کشور با دستور وزیر کشور شروع شد

نگاهی به انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت بودند که از این تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر رای اولی به حساب می آمدند. بیش از ۶۳ هزار شعبه و ۲۰۰ میلیون تعرفه رای جهت برگزاری این انتخابات آماده شده است بود. همچنین ۱۶۰ هزار نیروی نظامی و انتظامی مسئولیت تامین امنیت انتخابات را برعهده داشتند. حدود یک و نیم میلیون نفر عوامل اجرایی و نظارتی و ۷۰ هزار بازرس نیز جهت برگزاری انتخابات مهیا شده است بودند. در ۱۴۱ شهر هم انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد. انتخابات ریاست جمهوری علاوه بر کشور عزیزمان ایران در ۱۰۲ کشور و ۱۳۲ نمایندگی کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور برگزار شد.

عبارات مهم : صندوق
رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دقایق شروع رای گیری در حسینیه امام خمینی (ره) رای خود را به صندوق انداختند و از مردم درخواست کردند که هرچه سریعتر پای صندوق های رای بیایند.

حضرت آیت الله خامنه ای در توصیه به مردم و دست اندرکاران انتخابات اظهار کردند: خدای متعال را بر نعمت مردم سالاری و انتخابات و حضور مردم سپاسگزاری می کنم. این نعمت بزرگی هست.

ایشان افزودند: بحمدالله مردم ما هم شکرگزار این نعمت هستند چون می بینید که شرکت می کنند. توصیه من این است که هر چه زیاد شرکت کنند و هر چه سریعتر پای صندوق ها بیایند. اعتقاد دارم کار نیک را باید در اول وقت آن انجام داد و تاخیر نباید انداخت.

در ثانیه های آغازین انتخابات وزیر کشور گفت: از مردم می خواهم حضور به موقع و مستمر پای صندوق رای داشته باشند تا از وقت ۱۲ ساعته استفاده کنیم و نیازی به تمدید زیاد وقت انتخابات نداشته باشیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی صبح جمعه در ستاد انتخابات کشور ضمن صدور شروع برگزاری انتخابات در سراسر کشور به مردم، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی و نظارتی با اطمینان کامل و برنامه ریزی دقیق از آرای ملت صیانت می کنند و هیچ گونه عوض کردن و یا دخالتی در هیچ مرحله ای از انتخابات اتفاق نمی افتد، حتی جهت یک رای. ما این را به مردم اطمینان می دهیم.

هرچند این صحبت های وزیر کشور باعث نشد تا انتخابات تمدید نشود و در بعضی شعب اخذ رای تا ساعت ۲۴ ادامه داشت. البته روند کند رای گیری در بعضی شعب با توجه به شلوغی و صفوف طولانی از نکاتی بو که مورد اعتراض بسیاری از رای دهندگان قرار گرفت.

شخصیت ها کجا رای دادند؟
سیدمصطفی آقامیرسلیم در مسجد قبا، حسن روحانی در حسینیه جماران، سیدابراهیم رئیسی الساداتی در مسجد ارشاد شهرری و سیدمصطفی هاشمی طبا در دبستان شهید قاسم زاده خیابان شهید عراقی آرای خود را به صندوق انداختند. از بین این چهار کاندیدای انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری تنها هاشمی طبا به ستاد انتخابات نرفت و سه کاندیدای دیگر با حضور در ستاد انتخابات کشور در جریان روند برگزاری انتخابات قرار گرفتند.

علی لاریجانی مدیر مجلس شورای اسلامی در مسجد جامع حضرت ابوالفضل (ع) قم، آیت الله صادق آملی لاریجانی مدیر قوه قضاییه در صندوق سیار مستقر در حوزه ریاست قوه قضاییه و آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان رای خود را در صندوق مستقر در این نهاد و آیت الله محمد یزدی در صندوق سیار ۵۴۸ رای خود را به صندوق ریختند. آیات عظام و مراجع تقلید از جمله آیات سبحانی، جوادی آملی، نوری همدانی، مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، مصباح یزدی و … هم در قم رای دادند.

در حسینیه جماران اشخاص شاخصی از جمله محمدجواد ظریف، سیدحسن خمینی یادگار امام (ره)، مجید انصاری معاون حقوقی مدیر جمهور، محمدباقر نوبخت سخنگوی قوه مجریه یازدهم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، محسن هاشمی رفسنجانی و … حاضر شدند و آرای خود را به صندوق ریختند.

در حسینیه ارشاد هم حضور مردم و مسئولین چشمگیر بود. صورت هایی مثل اسحاق جهانگیری معاون اول مدیر جمهور، معصومه ابتکار مدیر شرکت حفاظت محیط زیست و تعداد زیادی از بازیگران و صورت های معروف در این مسجد رای دادند.

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات و عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی در صندوق مستقر در وزارت کشور، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در مسجد ولی عصر(عج) تهران، علی اکبر ولایتی در مسجد گیاهی، عباسعلی کدخدایی سخنگو و عضو شورای نگهبان در صندوق شماره ١٦ ١٦ سیار مستقر در حوزه شورای نگهبان آرای خود را به صندوق ریختند.

محمدباقر قالیباف در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینای اردبیل، غلامعلی حداد عادل با حضور در شعبه مسجد لرزاده و آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی نایب مدیر مجلس خبرگان رهبری که در بیمارستان خوابیدن است در از طریق صندوق سیار بیمارستان رای دادند.

علی اکبر صالحی مدیر شرکت انرژی اتمی به همراه خانواده اش در ستاد انتخابات وزارت امور خارجه حضور یافت و در انتخابات شرکت کرد. حسن قشقاوی معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور نیز همراه او حضور داشت.

منبع:ایسنا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صندوق | میلیون | برگزاری | انتخابات | ریاست جمهوری | ستاد انتخابات | هاشمی رفسنجانی | مجلس شورای اسلامی | ستاد انتخابات کشور | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog