آببازسانان جوانان کرمانشاه کرمانشاه جامعه اسلامی

آببازسانان: جوانان کرمانشاه کرمانشاه جامعه اسلامی کرمانشاه توسعه ورزش کاهش آسیب ها ورزش

گت بلاگز وب‌گردی زورگیری شبانه به وسیله داعشی‌های قلابی

مردان خشن که سوار بر خودرو، شب‌ها در خیابان‌های خلوت شهر پرسه می‌زدند بعد از سوار کردن طعمه‌هایشان، خود را به عنوان مردان داعشی معرفی و با ترساندن به مرگ، ا

زورگیری شبانه به وسیله داعشی‌های قلابی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، شامگاه پنجشنبه اول تیر امسال مرد جوانی که در دام تبهکاران افتاده بود خود را به مأموران گشت پلیس در خیابان نواب رساند و از زورگیری و آدم‌ربایی سرنشینان یک دستگاه خودروی «تیبا» خبر داد که خود را اعضای گروهک داعش معرفی کرده بودند. او به مأموران گفت: «کنار خیابان منتظر تاکسی ایستاده بودم که ماشین تیبا سفید رنگی با چهار سرنشین جلوی پایم نگه داشت. سه مرد جوان روی صندلی عقب نشسته بودند و من هم به ناچار در جلو را باز کردم و نشستم. هنوز چند دقیقه‌ای نگذشته بود که یکی از آنها از پشت سر چاقویی زیرگلویم گذاشت و گفت ما اعضای گروهک داعش هستیم و براحتی می‌توانیم آدم بکشیم؛ بعد بهتر است به خواسته ما عمل کنی وگرنه جان سالم بدر نمی‌بری. در حالی که بشدت ترسیده بودم و چاره‌ای جز برآورده کردن خواسته‌های آنها نداشتم با التماس از آنها خواستم جانم را نگیرند. با این حال سرنشینان حدود یک ساعتی در خیابان‌های شهر پرسه زدند تا اینکه مرا به برابر بانکی بردند و وادارم کردند برایشان از کارت‌هایم پول بگیرم. بعد از اینکه پول و اموال با ارزش مرا به دزدی بردند، رهایم کردند و دور شدند.»

مرد جوان که موفق شده است بود شماره پلاک ماشین سارقان خشن را یادداشت کند، آن را در اختیار مأموران قرار داد و به دنبال این شکایت عملیات دستگیری تبهکاران شروع شد. گشتزنی‌ها ادامه داشت تا اینکه حدود یک ساعت بعد از این شکایت، مأموران به خودروی تیبا سفیدرنگی ظنین شده است و با تطبیق شماره پلاک ماشین مشخص شد که سرنشینان این ماشین همان سارقان خشن هستند.بدین ترتیب مأموران دستور توقف دادند ولی راننده بدون توجه به اخطار ایست، با سرعت فرار کرد. بدین‌ترتیب تعقیب و گریز در بزرگراه نواب شروع شد و لحظاتی بعد یکی از سرنشینان ماشین خودش را از ماشین به بیرون پرت کرد و دقایقی بعد سرنشین دیگر خود را به بیرون انداخت و در نهایت راننده خودروی تیبا موفق به فرار شد. دو مردی که خود را از ماشین به بیرون پرتاب کرده بودند، به وسیله مأموران گشت پلیس دستگیر و جهت تحقیقات تخصصی به شعبه نهم دادسرای امور جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته شدند. یکی از متهمان زمانی که برابر بازپرس سهرابی قرار داده شد منکر دزدی و آدم‌ربایی شد و گفت: «روحم از این دزدی و آدم‌ربایی خبر ندارد. لحظاتی قبل از اینکه پلیس ماشین را شناسایی کند، دوستانم با من تماس گرفته و مرا دعوت به تفریح و گشتزنی در خیابان‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران کرده بودند که من هم پذیرفتم. به همین خاطر چند دقیقه قبل از ماجرای تعقیب و‌ گریز سوار ماشین شدم. از آنجا که بی‌گناه بودم، هنگامی که پلیس به تعقیب ما پرداخت، دوستانم پیشنهاد کردند جهت اینکه گرفتار نشوم بهتر است از آنها جدا شوم. به همین علت سرعت ماشین را کم کردند و من خودم را از ماشین به بیرون پرت کردم.»

اما دومین متهم دستگیر شده است به بازپرس گفت: «مدتی قبل با اعضای باند در قهوه‌خانه دوست شدم. چون وضع مالی خوبی نداشتم، پیشنهاد وسوسه‌کننده آنها را قبول کردم تا در سرقت‌ها همراهشان باشم. من فقط در پنج دزدی همراه آنها بودم و در هیچ‌کدام از سرقت‌ها از چاقو استفاده نکردم، ولی ممکن است همدستانم استفاده کرده باشند. ضمن اینکه تأیید می‌کنم ما با این شگرد که از افراد داعش هستیم از مسافران زورگیری می‌کردیم.»درحالی که تحقیقات جهت دستگیری سایر اعضای این باند ادامه داشت، سه مرد جوان دیگر به پلیس مراجعه کردند و از زورگیری سرنشینان ماشین تیبا در شامگاه پنجشنبه یکم تیرماه خبر دادند. بررسی‌ها نشان داد که تبهکاران تحت تعقیب در یک شب از ساعت 9 تا حدود 12 پنجشنبه از چهار نفر به همین شیوه و شگرد زورگیری کرده‌اند که تجسس‌های گسترده جهت دستگیری آنها ادامه دارد.

زورگیری شبانه به وسیله داعشی‌های قلابی

منبع:ایران

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ماشین | زورگیری | تعقیب و گریز | اخبار حوادث | داعشی قلابی | زورگیری | اخاذی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog